DA 16/L-1 Iveco Dayli HBO 208

Vozidlo nahradilo v roce 2006 dopravní automobil DA 12 A 31 na podvozku Avia 31. Jedná se o vozidlo, které bylo postaveno dle představ a potřeb jednotky. Nástavbu konstruovala firma TP – Petr Grégr, Brno. Vozidlo je vybaveno standardním vybavením pro dopravní požární automobil dle vyhlášky MV č. 49/ 2003 Sb. Dopravní automobil je určen k dopravě hasičského družstva a potřebné techniky na místo zásahu. K tomuto účelu je vybaveno prodlouženou, čtyřdveřovou kabinou pro řidiče a šest členů osádky. Nástavba je skříňového typu, vyrobena jako kompakt z montovaných AL profilů. Pravá i levá část skříně je kryta dvěmi stahovacími roletkami. V zadní části nástavby, v prostoru přenosné stříkačky, jsou výklopné dveře. Na pochozí střeše vozidla se nachází soupravy požárních žebříků, bedna s ženijním nářadím a přejezdové můstky. V nástavbě je zabudovám výsuvný osvětlovací stožár. Vozidlo patří do lehké hmotnostní skupiny a je určeno pro provoz na zpevněných komunikacích. Využití vozidla: technické pomoci, dopravní nehody a podobně. Vozidlo bylo postaveno za finanční účasti z dotačního titulů státního rozpočtu „Reprodukce požární techniky“, dotace prostřednictvím rozpočtu Jihomoravského kraje a z rozpočtu obce Zastávka. Celkové náklady na toto vozidlo činili cca 2 500 000,- Kč.

• výkon motoru: 130kW při 3500ot/min
  • objem motoru: 2 998 ccm