O pohár starosty obce Zastávka

V sobotu 10. června 2023 se uskutečnil další ročník soutěže v požárním sportu mladých hasičů "O pohár starosty obce Zastávka". Celkem se na startovní čáru postavilo 24 soutěžních týmů, aby změřili své dovednosti v disciplíně štafeta 4 x 60 m a požárním útoku. Velké poděkování patří všem podporovatelům a organizátorům této soutěže.

Doplnění

Doplněny výjezdy jednotky a ZOČ za rok 2022

Pozastavení činnosti s mládeží

Mimoškolní činnost s dětmi je dle usnesení vlády č. 995 a 996 ze čtvrtka 8. října zakázaná od 9. října 0:00 hod do 25. října 23:59 hod.

Oslavy 140. výročí založení sboru

V pátek 28.8.2020 slavnostní schůze Hasičského sboru Zastávka odstartovala oslavy 140. výročí založení Hasičského sboru v obci Zastávka. Při tomto slavnostním aktu došlo k předání nejen pamětních medailí, ale také medailí za příkladnou práci, za věrnost. Za dlouholeté zásluhy pro rozvoj dobrovolné požární ochrany byl několika členům udělen Řád prezidia MHJ. Pamětní medaile mimo členů hasičského sboru převzali také kolegové z partnerského hasičského sboru Berlín - Heinersdof, jejichž delegaci vedl bývalý velitel jednotky Frank Duckwitz. Následující den oslavy pokračovaly slavnostním průvodem, ukázkami činnosti mladých hasičů, hašení historickou koňskou stříkačkou z SDH Věžná, vyprošťování z havarovaného vozidla, ukázkou činností hasičů - lezců, hasičů - střelmistrů. A mnoho dalšího....